Fontos tudnivalók a szempillaspirálokról – hogyan válasszuk ki a legjobbat

A szempillaspirál egy igazán varázslatos szépségápolási termék. Még smink nélkül is, a szempillaspirál önmagában is megállja a helyét: arcunk sugárzónak és nyugodtnak tűnik, a szemek pedig egyszerűen ragyognak. Mit kell tudni a szempillaspirálról? Hogyan válasszuk ki a legjobbat? Mikor kell már kidobni egy szempillaspirált? Regenerálja vagy tönkreteszi a szempillákat? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre szeretnénk válaszokat adni. Jó olvasást!

1. Hogyan válasszuk ki a szempillánkhoz megfelelő szempillaspirált, és vásároljuk meg a legjobb terméket?

Ez a legfontosabb kérdés, ami talán minden nőt érint. Ez az a kérdés, amit már annyian firtattak: melyik szempillaspirált ajánlják?

Egy jó minőségű szempillaspirálnak meg kell felelnie néhány feltételnek. Íme ezek közül néhány:

  • válasszunk olyan szempillaspirált, amely jó spirállal rendelkezik, lehetőleg szilikonnal, nem túl nagy, de jól formázott (szűkített végű). A sörtéknek nem szabad ritkásan rendezettnek lenniük- ha ugyanis ilyen az elrendezésük, a szempillák összeragadhatnak. A megfelelő spirál a sikerhez vezető út. A legjobb spirálok kiválóan szétválasztják a szálakat és szép, fokozatos színfelvitelt biztosítanak.

2. Hogyan lehet lemosni a szempillaspirált természetes, otthoni módszerekkel?

Nyilvánvaló, hogy a víz nem elég, hogy pontosan lemossuk a szempillaspirált, de ha elfogyott a lemosó folyadék otthon, akkor használjunk sima joghurtot, meleg tejet vagy természetes olajat (jojoba, argán, kókusz, shea). Egyszerűen csak egy kis adagot vigyünk fel a szempillákra és a szemhéjakra, óvatosan nyomjuk a vattakorongot a bőrre, várjunk egy pillanatot, és dörzsöljük le a szempillaspirált. Ismételjük meg addig, amíg a vatta tiszta nem lesz.

3. Miért kenődik el a szempillaspirál?

Kiváló minőségű szempillaspirált vettél, aztán meglepődtél, hogy elkenődik és nem tart sokáig? Lehet, hogy az összetevőkben kell keresni a hibát. A túl sok olajos és zsíros összetevő azt okozza, hogy a szempillaspirál molekulái nem tapadnak a szempillákhoz, így a termék elkezd lepotyogni, elkenődni. Ugyanakkor gyakran mi magunk vagyunk a hibásak ebben, mert nem figyelünk, amikor az arcápoló termékeket, például olajokat, hidratálókat vagy szérumokat használjuk – a szempillaspirál elkeveredik ezekkel az anyagokkal, így tartóssága gyengül. A faggyú is sok kárt okozhat (különösen a zsíros bőrű emberek esetén). Az elkenődésen túl a szempillaspirál le is potyoghat a szemhéjra vagy az arcra.

4. Mikor kell lecserélni egy szempillaspirált?

A válasz nyilvánvaló: akkor kell kidobni, amikor lejárt a szavatossága, túl régi … De honnan tudjuk, hogy túl régi a használathoz? Leginkább onnan, hogy elveszíti a víztartalmát, így egyszerűen szárazabb, kevesebb anyagot vesz fel a spirál, és a szempillákat sem fedi már olyan szépen. Amikor észreveszed a szempillaspirálod konzisztenciájában a fenti változásokat- itt az ideje, hogy búcsút ints a terméknek, és végy egy újat.

5. Tönkreteszi-e a szempillaspirál a szempillákat?

A szintetikus, ellentmondásos összetevőket tartalmazó szempillaspirálok tönkretehetik és kiszáríthatják a szempillákat. Ha túl sok terméket viszünk fel, az sem jó, mert ez elég intenzív eltávolítást igényel, amely művelet során kihúzhatjuk a szempillákat. Éppen ezért érdemes a szempillaspirálok esetén is ügyelnünk arra, hogy jó minőségű, természetes, tápláló összetevőket tartalmazzon a választott termék.

A szorpció – az anyagok felszívódásának képessége – a szempillák fontos jellemzője. Minél jobbak az összetevők egy szempillaspirálban, annál egészségesebbek lesznek a szempilláink használat után.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*

*

*