Milyen anyagokat tartalmaz egy szempillaspirál? Ápoló és mérgező összetevők

A nők nagy többsége rendszeresen használ szempillaspirált. A nők ezt annak érdekében csinálják, hogy megszépítsék megjelenésüket, de mindegyikük egy kicsit másképp határozza meg ezt a kérdést: egyikünk vastag szempillákról álmodik, mások hosszabb szempillákat szeretnének, míg megint mások a szépen ívelt szempillák titkák keresik. Mivel a szempillaspirál egy olyan kozmetikai termék, amelyet a szem közelében használunk, a legrosszabb esetben még az is előfordulhat, hogy károsíthatjuk a látásunkat velük. Ez a kockázat magasabb azoknál, akik szeretnek sminkben aludni, vagy hajlamosak pontatlanul lemosni a sminkjüket. Ezért a szempillaspirálokat nagy odafigyeléssel kell kiválasztani, és ha bármilyen mellékhatás észlelhető, azonnal abba kell hagyni a használatukat. Milyen anyagokat tartalmaz egy szempillaspirál, beleértve a kondicionáló és mérgező anyagokat is? Mit lehet használni szempillaspirál helyett?

Milyen anyagokat tartalmaz a szempillaspirál?

A legtöbb esetben a szempillaspirál olyan növényi eredetű viaszokból áll, mint például a karnauba vagy a méhviasz, amely nem csak növeli a szempillaspirál tapadását, hanem a vastagabb szempillák hatását is biztosítja. A szempillaspirál tipikusan nem finomított olajokkal, például napraforgóolajjal vagy ricinusolajjal dúsított, ami felgyorsítja a szempillák növekedését. Alapvetően a szempillaspirál összetevői között vannak a szilikonok is, mert ezek az anyagok jelentősen megkönnyítik a termék felvitelét. Érdemes megemlíteni, hogy a szilikonokat tartalmazó termékeket pontosan el kell távolítani sminklemosáskor. Ellenkező esetben hozzájárulhatnak az aknék kialakulásához. Ami a polimert illeti, növelik a szempillák rugalmasságát és a szempillákat bevonják egy olyan réteggel, amely a hosszabb szempillák hatását eredményezi.

Milyen toxikus anyagokat tartalmazhat egy szempillaspirál?

Szempillaspirálozás után néhányan állandóan könnyezést és fájdalmas, kellemetlen érzést tapasztalnak. Ez azt jelentheti, hogy az adott szempillaspirál már lejárt szavatosságú. Még ha a lejárati dátum ezt nem is indokolja, akkor sem szabad használni, mivel valószínűleg a termékben felhalmozódó baktériumok sokasága okozza a fertőzést. A könnyező és fájdalmas szemek másik oka a szempillaspirál gyenge összetétele lehet. Íme a toxikus összetevők listája, amelyeket mindenképp el kell kerülni:

Alumíniumpor

Ezt az anyagot azért adják a szépségápolási termékekhez, hogy egy bizonyos színnel lássák el, de az ilyen összetevőket tartalmazó termékek alkalmazása az idegrendszer károsodásához vezethet. Hogyan? Először is, a porított alumínium eltömíti a bőr pórusait, majd behatol a bőrön át, és felhalmozódva elkezdi irritálni az immunrendszert. Porított alumínium található a szempillaspirálokban és az izzadásgátlókban is.

Parabének

Hatékony, mégis káros tartósítószer. Célja a kozmetikumokban a baktériumok szaporodásának megakadályozása, különösen a szempillaspirálokban. Fontos, mert a szempillaspirál tubus nagyon kedvező környezet a csírák fejlődéséhez. Másrészről, a parabének túl magas koncentrációja megzavarhatja a hormonok munkáját, sőt rákot is okozhat.

Propilén-glikol

Ez egy olyan oldószer, amely az adott kozmetikai termékben használt egyéb anyagok alapját képezi. Gyakran felelős allergiás reakciók kiváltásáért, mint pl. az érintett terület viszketése. A propilén-glikol megtalálható szempillaspirálokban, fogkrémekben, szájvizekben és egyéb higiéniai termékekben is.

Retinil-acetát

Ez egy olyan A-vitamin származék, amely szintén nem veszélytelen. Közvetlen hatással van a sejtekre. Mit jelent ez? Egyszerűen mondva ez az anyag mutációt okozhat. Emiatt az orvosok azt javasolják, hogy ne használjunk retinil-acetátot tartalmazó termékeket, különösen terhes nőkre igaz ez.

Milyen kondicionáló anyagokat tartalmazhat egy szempillaspirál?

Sok nő el sem tudja képzelni, hogy elmenjen otthonról anélkül, hogy néhány réteg szempillaspirált felvinne előtte. Valóban, a nem túl hosszú szempillák fáradt és kifejezéstelen arcot eredményezhetnek. Egy kiváló minőségű szempillaspirál nemcsak intenzív színű, hanem göndörítő hatása is van. Vannak szempillaspirálok, amelyek nemcsak megszépítik a szempillákat, hanem javítják az állapotukat is, más szóval, olyanok, akár egy kondicionáló. A spirálok többek között az alábbiakat tartalmazhatják:

Selyem

A selyem népszerű összetevője a hajkondicionálóknak és maszkoknak. Rendkívül jó hidratáló hatású összetevő. A selyemtartalmú fehérjék, fibroin és szericin kémiai összetétele hasonlít a hajban és a bőrben természetesen előforduló fehérjéhez. A szempilla kozmetikumokhoz hozzáadott selyem még manapság is ritkaság, de a gyártók egyre gyakrabban kezdik értékelni tulajdonságait. Hogyan működik? Először is kitölti a szempillákat építő fehérjéket, és ami ehhez szorosan kapcsolódik – a selyem erősíti a szempillákat. Ennek következtében a szempillák egyre vastagabbá válnak és nem hullanak többé. A már említett szericin erős vízmegtartó tulajdonságokkal rendelkezik. Ennek következtében megakadályozható a szempilla dehidratációja. A fibroin vékony bevonatot hoz létre a szempillákon, amely megvédi őket a külső környezet káros hatásaitól.

Van még egy tulajdonsága a selyemnek, ami erősen mellette szól. Nevezetesen, a selyemnek köszönhetően a pigmentek minden egyes szempillát egyénileg képesek bevonni, így hatékonyan hangsúlyozzák a szemünket.

Argán olaj

Az argán olajat Argania dióból nyerik, és általában hajápoló termékek és szempillaspirálok gyártásában használják. Az argán olajat tartalmazó szempillaspirál erősíti a hajhagymákat, ami a túlzott szempilla hullás problémájának megoldását jelentheti. Fontos, mert a szempillaspirálozás felel általában a pillák elvékonyodásáért. Az argán olaj további előnye antioxidáns és regeneráló tulajdonságai miatt híres E-vitamin tartalma. Az E-vitamin táplálja és hidratálja a szálakat, és megvédi azokat a külső tényezők negatív hatásaitól. Érdemes argán olajat tartalmazó szempillaspirált választanunk, különösen gyenge és vékony szempillák esetében.

Kamélia (Kisssi) olaj

A kamélia olajat a zöld tea magjaiból préselik, és széles körben használják a haj-, test- és körömápoló kozmetikumokban. Amikor egy szempillaspirálhoz adják, a kamélia olaj igazi regeneráló anyagként működik. Olajsavat, valamint omega-3 és omega-6 savakat tartalmaz, amelyek mélyen táplálják a szempillákat és erősítik őket. Ennek eredményeként a vékony és törékeny szempillák visszanyerik életerejüket és vastagabbá válnak. A zsírsavak mellett ásványi anyagokat, például kálciumot, káliumot és foszfort, valamint E-vitamint is tartalmaz.

Szempillaspirál alternatívák?

Azon nők számára, akik nem jól tolerálják a szempillaspirálok többségét, a házi szempillaspirál is jó megoldás lehet. Ehhez szerezzük be az alábbiakat:

  • tojássárgája
  • aktívszén tabletták
  • levendula olaj

Addig porítsuk be az aktívszén tablettákat, amíg finom por állagot nem kapunk. Ezután keverjük össze a tojássárgájával és egy csepp levendulaolajjal. Öntsük a folyadékot egy tiszta szempillaspirál üvegbe. Mivel ez a DIY szempillaspirál hajlamos habzani, egy fogpiszkáló segítségével normalizálhatjuk az állagot.

A DIY szempillaspirál 3-4 hétig használható. A felhasználhatósági határidőt a benne található tojássárgája határozza meg.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

*

*

*